Personel Kablosuz Ağı

Telefonunuzdan "BTU_Personel" kablosuz ağına bağlanabilmek için aşağıdaki adımları takip ediniz (Bilgisayar, tablet gibi diğer cihazlardan da benzer adımları takip ederek bağlantıyı gerçekleştirebilirsiniz) :

 

1. Ayarlar menüsünden Bağlantılar seçeneğine tıklayınız.

 

2. Wi-Fi bağlantı ayarını "Açık" konuma getiriniz.

 

 

3. Açılan bağlantı listesinden "BTU_Personel" seçeneğine tıklayınız.

 

4. Bağlantı kurulunca "Ağda oturum açın." yazısına tıklayınız. (Eğer daha önce yakın zamanda bu ağa bağlandıysanız "Ağda oturum açın." yerine "Bağlantı kuruldu." yazısı görünecektir. Bu durumda kullanıcı adı ve şifre girerek oturum açmanıza gerek yoktur.)

 

5. Ekrana gelen pencerede kullanıcı adı olarak kurumsal e-posta adresinizin @ işaretine kadar olan kısmını (genellikle ad.soyad), şifre olarak e-posta şifrenizi giriniz ve "Devam Et" butonuna tıklayınız. Girdiğiniz bilgiler doğruysa bağlantı işlemi tamamlanacak ve telefonunuza bilgi mesajı gelecektir. 

NOT: Ağa düzenli olarak bağlandığınız takdirde bağlantı otomatik olarak (kullanıcı adı ve şifre girişi olmaksızın) gerçekleşecektir. Ancak son bağlantınızın üstünden birkaç gün geçtikten sonra (örneğin Pazartesi günleri) kullanıcı adı ve şifre girişi yaptıktan sonra ağa bağlanabilirsiniz.