Genel Bilgiler

Sayın kullanıcılarımız; Başkanlığımız tarafından öğrencilerimiz, personelimiz ve misafirlerimiz için yerleşkelerimiz içerisinde ücretsiz kablosuz internet servisi verilmektedir.

Üniversitemiz yerleşkelerindeki mevcut kablosuz ağ yayınına 4 (dört) farklı şekilde bağlanabilirsiniz:

1. "BTU_Personel" ağ yayını Üniversitemiz personelinin bağlanabildiği kablosuz internet yayınıdır.

BTU_Personel kablosuz yayınına bağlandıktan sonra internet tarayıcınız sizden kullanıcı adınızı ve şifrenizi girmenizi ister ve bu sayede sizi tanır ve internete girişiniz sağlanır. (Belirli aralıklarla kullanızı adınız ve şifreniz sizden tekrar istenebilir.) Kullanıcı adınız kurumsal e-posta adresinizin @ işaretine kadar olan kısmıdır. (Genellikle ad.soyad) Şifreniz ise e-posta adresinizin şifresidir.

2. "BTU_Ogrenci" ağ yayını öğrencilerimizin bağlanabildiği kablosuz internet yayınıdır.

BTU_Ogrenci kablosuz yayınına bağlandıktan sonra internet tarayıcınız sizden kullanıcı adınızı ve şifrenizi girmenizi ister ve bu sayede sizi tanır ve internete girişiniz sağlanır. (Belirli aralıklarla kullanızı adınız ve şifreniz sizden tekrar istenebilir.) Kullanıcı adınız öğrenci numaranızdır. Şifreniz ise e-posta adresinizin şifresidir.

3. "BTU_Misafir" ağ yayını toplantı, seminer, eğitim, çalıştay, sempozyum, konferans, ziyaret vb. nedenlerle belirli süreliğine Üniversitemize gelen misafirlerimizin bağlanabildiği kablosuz internet yayınıdır. 

Misafirlerimizin BTU_Misafir kablosuz yayınına bağlanabilmeleri için kayıtlarının yapılmış olması gerekmektedir. Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

4. "eduroam" kablosuz ağ yayını öğrencilerimiz, personelimiz ve misafirlerimizin bağlanabildiği kablosuz internet yayınıdır. 

Hem üniversitemizde hem de ulusal ya da uluslararası kablosuz yayına dahil olan üniversitelerde, bir defaya mahsus gerekli ayarları yaptıktan sonra, eduroam kablosuz yayınına bağlanabilirsiniz. Öncelikle "Bağlantı Ayarları" sayfasından eduroam kablosuz yayını için gerekli tanımlamaları yapmalısınız. Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.