Proje Listesi
Sıra No Proje Açıklama
1 Ders Programı Akademik personelin ve sınıfların ders durumunu gösteren gösteren ve intranet üzerinden erişim sağlanan ders programı takip sayfasıdır.
2 Akademik Özgeçmiş Sistemi

Tüm akademik personelin detaylı özgeçmişinin yayınlandığı akademik özgeçmiş sistemidir. https://sayfam.btu.edu.tr/ adresinden erişim sağlanmaktadır.

3 Personel Rehber Sistemi Üniversitemizin birim, personel, telefon, ünvan ve görev bilgilerinin paylaşıldğı rehber sayfasıdır. http://rehber.btu.edu.tr/ adresinden erişim sağlanmaktadır.
4 Laboratuvar Takip Sistemi BTÜ ye ait laboratuvar, cihaz, test ve analizlerin yayınlandığı sayfadır.
5 İzin Takip Sistemi Üniversitemiz personelinin yönetici ve çalışanlar olarak idari izinli olduğu günleri ve yerine kimlerin vekalet ettiğini gösteren web sayfasıdır. http://izintakip.btu.edu.tr/ adresinden erişim sağlanmaktadır.
6 Personel Şifre Üniversitemizde kurumsal e-posta hizmetli ile verilen tüm sistemlerde değiştirilmek üzere, e-posta şifresinin değiştirilmesine imkan veren tüm sisteme entegre edilmiş şifre değiştirme ekranıdır. https://sifre.btu.edu.tr/ sayfasından erişim sağlanmaktadır.
7 Eduroam Eduroam internet bağlantısı hizmetine eduroam üyesi kurumların kullanıcıları için erişim sağlayan web hizmetidir. Ayrıca bu hizmetin kullanımına ait bilgiler http://eduroam.btu.edu.tr/ sayfasından erişilebilmektedir.
8 Bilgi Yönetim Sistemi (Bys)

Yeniden geliştirilen yazılım ile birlikte tüm veri girişlerinin tek bir noktadan yapılması planlanmıştır. Entegre olarak yeniden yazılan modüller; kararsis, haber, duyuru, video, profil, web yönetim, hys, slider, foto galeri, video galeri, personel, telefon listesi, yönetim listesi, menü, sayfa, proje, protokol, sözleşme, sertfika, pop-up, sınav sonuçları’dır. Yeni geliştirilen modüller ise; akademik teşvik, etkinlik takip, görev, cv, devriye, hys (dsim), kadro takip, sanayi katalog ve sosyal transkript, bap, sayılar, aday öğrenci, enstitü anabilim dalları, çalışma saatleri, Yöksis doçentlik sorgulama, takvim, doğum günü uygulaması, e-posta imza uygulamasıdır.

9 Öğr. Üyesi İlan Veri Girişi

Üniversitemize ait Öğr. Üyesi ilanlarının ayrıntılı bir şekilde verildiği intranet üzerinden erişim sağlanan bir veri giriş sistemidir.

10 Otomatik Bariyer Sistemi Üniversitemizin giriş kapılarında güvenlikli bir şekilde giriş yapılmasını sağlayan IP tabanlı araç bariyer sistemidir.
11 IP Telefon Sistemi Üniversitemiz personelinin dahili ve harici aramalarının IP telefonlar üzerinden gerçekleştirildiği sistemdir. 
12 Eksik Bilgi Kontrol Sistemi Personele ait eksik bilgilerin listelendiği web tabanlı kontrol sistemidir.
13 Güvenlik Kamerası Sistemi Kampüs içinde belirli noktalara yerleştirilmiş ve güvenliği sağlamaya yönelik kurulmuş kamera sistemidir.
14 EBYS (Elektronik Belge Yönetim Sistemi) bünyesine entegre edilen sistemler
 • Kurul - Komisyon Senato Kararları
 • Yıllık İzin Sistemi
 • E-diploma Sistemi
 • Öğrenci Belgesi Sistemi
 • Geçici Mezuniyet Sistemi
 • Transkript Sistemi
 • E-devlet Üzerinde Belge Doğrulama Hizmeti
 • MERLAB E-imzalı Deney Raporları
 • Akademik Personel Yurtiçi-Yurtdışı Görevlendirme Belgesi
 • Koordinatörlükler Ana ve Ara Kararları
 • Personel Atama, Yükseltme ve Derece Değişikliği Belgeleri
 • Genel Sekreterlik Birim Belge Sorumlusu Alanı Sürekli Eğitim Merkezi Sertifikaları
 • Lisansüstü Eğitim Enstitüsü Yüksek Lisans, Doktora Jüri ve Sınav Belgeleri
 • TÖMER Sertifikaları
 • Yabancı Uyruklu Öğrenci Kabul Belgeleri
 • Mobil İmza Entegrasyonu
 • E-imzalı ve E-devlet Doğrulamalı Yüksek Onur ve Onur Belgeleri
 • Kurumsal Dijital Arşiv İçin Belge Üst Veri Giriş Modülü
15 Kartlı Geçiş Sistemi Üniversitemize ait belirli giriş noktalarına öğrenci ve personelin (öğrenci/personel) kimlik kartları ile turnikelerden güvenlikli bir şekilde giriş yapmasını sağlayan kartlı geçiş sistemidir.  
16

Merkezi Yazıcı Sistemi 

Akademik ve idari personelimiz 2017 yılından itibaren merkezi yazıcı/fotokopi sisteminden kurumsal kimliklerini kullanarak faydalanabilmektedir.
17 Ses Sistemi Yıldırım Yerleşkesi Eğitim Binasında bulunan  Anfi-1, Anfi-2, Anfi-3 ve Anfi-4 sınıflarına kurulan ses sistemidir.
18 SSL-VPN Sistemi Üniversitemiz personelinin kampüs içi ağına dış ağdan bağlanmasını sağlayan ve kütüphane online veritabanı hizmetlerine ve lisanslı programlara erişimini sağlayan sistemdir.Proxy hizmetinden bağımsız olarak çalışmaktadır.
19 BTU-Paylasim Sistemi Üniversitemizin personeline sunmuş olduğu programlara erişimi sağlayan dosya erişim hizmetidir.
20 Öğrenci E-posta Şifre değiştirme ekranı Üniversitemizin öğrencilerimize tahsis etmiş olduğu öğrenci epostalarının şifre değiştirme ekranıdır.   https://ogrencisifre.btu.edu.tr/ adresinden erişim sağlanmaktadır.