Genel Sekreter


Selim UZUN

1980 yılında Trabzon’un Sürmene ilçesinde doğdu. İlkokulunu doğduğu köyde tamamladıktan sonra ailesi ile Kocaeli’nin Karamürsel ilçesine taşındı. 1992 yalında girdiği Karamürsel İmam Hatip Lisesinden 1999 yılında mezun oldu. O dönem meslek liseleri için katsayı uygulamasından dolayı yüksek puan almasına rağmen İstanbul Üniversitesi Sağlık Hizmetleri MYO Ağız Diş Sağlığı programını kazandı ancak okulu kısa sürede bıraktı. 2001 yılında tekrar girdiği sınavda Türkiye 115. oldu ancak katsayı uygulaması nedeniyle Sakarya Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Matematik bölümünü kazandı. 2005 yılında, bölüm ikincisi olarak mezun oldu. 2006 yılında Matematik Eğitimi Anabilim Dalında Yüksek lisansını tamamladı.

2003 yılında özel öğretim kurumlarında başladığı Matematik öğretmenliğine 2008 yılında kamuya geçerek Bitlis’in Hizan ilçesinde devam etti. Ardından 2010 yılından 2019 yılına kadar Sakarya’da farklı okullarda ve aynı zamanda özel öğretim kurumlarında Matematik öğretmeni olarak çalıştı. 2019 yılında, Sakarya Üniversitesinden ayrılarak kurulan Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesine Personel Daire Başkanı olarak atandı. Dört yıl boyunca sürdürdüğü bu görevin ardından 2023 yılının ocak ayında Bursa Teknik Üniversitesine Genel Sekreter olarak atandı.


Personel Daire Başkanı olarak görev yaparken 2020 yılında Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesini bitirdi. 2021 yılında girdiği Üniversite sınavında Türkiye 4200. oldu ve Sakarya Üniversitesi Hukuk Fakültesini kazandı. Aynı yıl Sakarya Üniversitesi’nde Yönetim ve Organizasyon Anabilim Dalında Yüksek lisans eğitimine başladı. Halen Hukuk Fakültesi 2. Sınıf öğrencisi olarak ve Yüksek lisans tez döneminde eğitimine devam etmektedir.


Selim UZUN, İmam Hatip Lisesindeki öğrenciliğinden bu yana birçok sivil toplum kuruluşunda üye ve yönetici olarak görev aldı ve özellikle gençler ile ilgili birçok çalışmaya katıldı. UZUN, evli ve iki erkek çocuk babasıdır.


Genel Sekreter Yardımcısı


Kenan MENTEŞE

Genel Sekreter Yardımcısı


Azam AY

Genel Sekreter Yardımcısı


Yener EMER