Genel Sekreter


Selim UZUN

1980 yılında Trabzon'un Sürmene ilçesinde doğdu. İlkokulu doğduğu köyde tamamladıktan sonra ailesi ile Kocaeli'nin Karamürsel ilçesine taşındı. 1992 yılında girdiği Karamürsel İmam Hatip Lisesinden 1999 yılında mezun oldu. 1999 yılında İstanbul Üniversitesi Sağlık Hizmetleri MYO Ağız Diş Sağlığı programını kazandı ancak okulu kısa sürede bıraktı. 2001 yılında girdiği Sakarya Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Matematik Bölümünden 2005 yılında bölüm ikincisi olarak mezun oldu. 2006 yılında Matematik Eğitimi Anabilim Dalında yüksek lisans, 2020 yılında da Anadolu Üniversitesi İşletme Bölümünde ikinci lisansını tamamladı. Halen Sakarya Üniversitesi Hukuk Fakültesinde lisans ve Bursa Teknik Üniversitesi İşletme Anabilim Dalında tezli yüksek lisans eğitimine devam etmektedir.

Selim UZUN, 2003 yılında özel öğretim kurumlarında başladığı Matematik öğretmenliğine 2008 yılında kamuya geçerek Bitlis’in Hizan ilçesinde devam etti. Ardından 2010 yılından 2019 yılına kadar Sakarya’da farklı okullarda ve aynı zamanda özel öğretim kurumlarında Matematik öğretmeni olarak çalıştı. 2019-2023 yılları arasında Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesinde Personel Daire Başkanı olarak çalışan Selim UZUN, 2023 Ocak ayından bu yana Bursa Teknik Üniversitesi Genel Sekreteri olarak görev yapmaktadır.


Lisedeki öğrenciliğinden bu yana birçok sivil toplum kuruluşunda üye ve yönetici olarak görev alan ve özellikle gençlerle ilgili birçok çalışmaya katılan Selim UZUN evli ve iki erkek çocuk babasıdır.


Genel Sekreter Yardımcısı


Kenan MENTEŞE

Genel Sekreter Yardımcısı


Azam AY

Genel Sekreter Yardımcısı


Yener EMER